Hayallerinizi gerçekleştirmenin 10 kısa yolu! Hayallerinizden vazgeçmeyin…!

Hayallerinizi gerçekleştirmenin 10 kısa yolu! Hayallerinizden vazgeçmeyin…!


Hiç kendinizi “Şimdiki aklım olsaydı, her şey farklı olurdu” derken yakaladınız mı? En basitinden, geçtiğimiz Pazartesi yapmayı hedeflediğiniz şeyleri gerçekleştirdiniz mi?

*Hayallerinizi gerçekleştirmenin birinci adımı; önce ona inanmak, hedef koymak ve bu yolda uğraş vermektir. Zihniniz en güçlü silahınız. İmkansız olan bir şey yoktur.

*Değişmez kural ise, kesinlikle “kararlı” olmak! Kürek çekmeye devam ederseniz kesinlikle başarılı olursunuz.

*Diğer bir kural; hayallerinizi bir başkası için asla değiştirmemek ve ertelememek! İnsanları memnun etmekten hoşlanıyor olabilirsiniz, ama sizin için en iyi olanı sizden başka kim bilebilir ki?

* Zamanınızı, enerjinizi, paranızı sizi daha ileriye götürecek şeylere harcayın. Hiçbir şeyi boşa harcamayın.

*Tutkularınızdan vazgeçmeyin ve hayallerinizi her zaman hayata geçireceğinizi bilin. Hayallerinizi hep canlı tutun. Bir şeyi başarmak için inanç, kendine güven ve kararlılık gerektiğini unutmayın.

*Gözlerinizi kapayın ve kendinizi planladığınız yerde düşünün. Bunun size nasıl hissettirdiğini hiç unutmayın. Bu duygu ayaklarınızı yerden kesiyorsa doğru yerdesiniz.

*Bu düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşın ve önerilerini alın. Mümkünse bu kişiler pozitif ve iyimser insanlar olsun:)

*Mükemmel olmayı bir kenara bırakın. Kimse mükemmel değil sonuçta.

*Başarısız olma korkusu hayallerinize kavuşmadaki en büyük engel. Bu korkudan bir an önce vazgeçerseniz bir adım atmış olursunuz. Başarısızlık yeniden deneyebilme fırsatıdır!

*Hiç ayağa kalkmamaktansa bir adım atmak her zaman daha iyidir, unutmayın. Kuleye çıkış, merdivene atılan bir adımla başlar.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle